-=WerNisAż ART=-Malowanie, Rysowanie, Manga, Anime
Kwiecień 02 2020 04:14:51
Nawigacja
Strona Główna
Newsy
Artykuły
Forum
FAQ
Galeria
Download
Kontakt
Witamy
Witamy na naszej stronie Wernisaż ART Zarejestrój się zeby móc pisać. I przeglądać forum. Szczegulnie jeżeli chcećie mieć dostęp do działu donload a w nim Polska Edycja Komixów z Mangii, Ecchi, Lolicon, I wiele przydatnych artykułów z tematu Malowania, Rysowania, Grafik komputerowych itp. Zapraszamy do czytania artykułów, na temat Rysunku, Malunku, Mangi. Ciekawe opisy, dobre recenzje, forum żeby wymieniać się umiejętnościami i możliwość zostawiania linków do ciekawych materiałów. Ciekawa galeria i możliwość dodawanie swoich prac do zbiorów.
Z-A-P-R-A-S-Z-A-M-Y.

Malarstwo
– obok rzeźby i grafiki jedna z gałęzi sztuk plastycznych. Posługuje się środkami plastycznego wyrazu, np. barwną plamą i linią, umieszczonymi na płótnie lub innym podłożu (papier, deska, mur), a dzieła zwykle są dwuwymiarowe lub dwuwymiarowe z elementami przestrzennymi.
Malarstwo możemy podzielić ze względu na szereg różnych kryteriów.
rodzaj techniki malarskiej ,temat ,funkcja ,rodzaj podłoża,paleta barw-
* akwarela* Asamblaż* collage* enkaustyka* fresk* al secco* witraż* sgraffito* graffit*gwasz* malarstwo akrylowe* malarstwo kredkam* malarstwo na szkle* malarstwo olejne* malarstwo temperowe* polichromia* prymitywne malarstwo naścienne
Malarstwo: * religijne- mitologiczne* historyczne-batalistyczne* pejzażowe (krajobrazowe)nokturn-weduta* martwa natura* rodzajowe* portretowe* akt*marynistyczne* abstrakcyjne
Malarstwo: * monumentalne (związane z architekturą)* sztalugowe* miniaturowe* dekoracyjne (ozdobne)* gabinetowe ...

Dodane przez neowarez dnia październik 22 2011 18:24:301 Komentarzy ˇ 574 Czytań - Drukuj
Kredki rozpuszczalne w wodzie.
Malowanie kredką Obraz rysowany i malowany daje wiele satysfakcji. Taki efekt osiągamy, stosując ołówki rozpuszczalne w wodzie. Rezultat, jaki osiągamy za pomocą suchego ołówka rozpuszczalnego w wodzie, jest łagodniejszy w tonacji od tego, jaki powstaje w wyniku zastosowania tradycyjnych ołówków - pigment łatwiej rprzyzwyczaja się" do papieru.

Dodane przez neowarez dnia grudzień 18 2010 18:41:39Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 575 Czytań - Drukuj
Renesans
Rysunek W renesansie rysunek służył do precyzowania zamysłu twórcy. Malarstwo, rzeźba i architektura były określane wspólnym terminem arti del disegno, czyli sztuki rysunkowe. Włoskie słowo disegno oznaczało pomysł, koncepcję, ale także rysunek. Cennino Cinnini jeszcze w XIV w. oddzielił disegnare od colorire, dzięki czemu rysunek uzyskał pewną niezależność. Leone Battista Alberti w swoim traktacie O malarstwie (1435) wyodrębnił w malarstwie trzy dziedziny: disegno, invenzione i colorito. Lorenzo Ghiberti w swoich Commentarii pierwszy zauważył, że rysunek jest podstawą różnych sztuk. Wszyscy komentatorzy sztuki tamtych czasów zgadzali się co to tego, że rysunek jest nieodłączną częścią udanego dzieła. Michał Anioł miał podobno powiedzieć:

Umiejętność rysunku jest źródłem i istotą samego malarstwa, rzeźby i architektury i wszelkiego przedstawienia podpadającego pod zmysły (...). Rysownik, który stanie sie panem tej umiejetności, ma w rękach skarb nieoszacowany.[2]

Leonardo da Vinci, Portret Izabeli d'EsteO wartości rysunków jako takich świadczy fakt, iż w 1479 r. Gentile Bellini podarował sułtanowi tureckiemu księgę rysunków swojego ojca, Jacopo Bellini. Jednakże kolekcjonowanie dzieł sztuki tego rodzaju nie było rozpowszechnione. Traktowane były one raczej jako przygotowanie do dzieł malarskich. To utylitarne podejście miało ulec zmianie po wystawie we Florencji w 1504 r. prezentującej kartony Michała Anioła i Leonarda da Vinci, chociaż i wcześniej zdarzało się, iż któreś z dzieł rysunkowych było szczególnie wyróżniane. Przykład może stanowić postawa Izabeli d'Este, która ok. 1500 r. sprowadziła do kolekcji w Mantui swój rysunkowy portret autorstwa Leonarda. Domenico Campagnola, działający od lat 20. XVI w. w Wenecji, sygnował swoje pejzaże rysowane piórkiem, z czego można wnioskować iż uznane zostały za samodzielne dzieła.


Znak trzech kół na grobie Michała AniołaW 1563 r. z inicjatywy Giorgio Vasariego we Florencji została utworzona Accademia del disegno (Akademia rysunku). Jej patronem został Michał Anioł, który zmarł w 1564. Na grobie tego rzeźbiarza, malarza i architekta umieszczono znak w postaci trzech nachodzących na siebie kół. Miały one ilustrować propagowaną przez niego tezę, że źródłem tej wszechstronności był rysunek (disegno).

Akademia uczyła rysować z natury jak też poprzez kopiowanie dzieł mistrzów. Dodatkowo program wzbogacały zagadnienia związane z anatomią, proporcjami, perspektywą oraz teoria. W ślad za nią powstawały inne akademie, w których główną ideę stanowiło disegno.
- Źródło Wikipedia

Dodane przez neowarez dnia listopad 25 2010 21:50:300 Komentarzy ˇ 767 Czytań - Drukuj
Sztuka bizantyjska
Rysunek Bizantyjscy artyści w IX i X w. stopniowo rozwijali zapomnianą przez pewien okres sztukę rysunku. Wieki XIr12;XV są już czasem wielkiej popularności tej techniki, przede wszystkim w miniatorstwie.
- źródło Wykipedia

Dodane przez neowarez dnia listopad 25 2010 21:30:390 Komentarzy ˇ 826 Czytań - Drukuj
Pliniusz
Rysunek Już Pliniusz doceniał umiejętności rysunkowe mistrzów greckich:

Według oświadczeń malarz Parrazjos zdobył pierwsze miejsce w prowadzeniu konturu, na którym polega cała doskonałość obrazu. Malowanie bowiem ciała i powierzchni przedmiotów wymaga wprawdzie dużej sztuki, ale w tej dziedzinie wielu malarzy zyskało sławę; natomiast zakreślanie konturów ciał i ujmowanie malowidła w pewne ramy — to udaje się rzadko.

Dodane przez neowarez dnia listopad 25 2010 19:46:41Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 711 Czytań - Drukuj
Termin i próby definicji rysunku
Rysunek W starożytnej Grecji początkowo rysowanie, malowanie i pisanie określano jednym słowem - graphein (od nazwy przyrządu rysunkowego). Później słowo to zyskiwało różne odmiany, jednakże to co było związane z rysowaniem odnosiło się zawsze do słowa grapho (np. skiagraphe - rysunek perspektywiczny). Rzymianie początkowo posługiwali się greckim pojęciem graphis (takiego słowa używał Witruwiusz). Potem słowo linea zaczęto rozumieć jako linię lub kreskę i stąd u Pliniusza pojawia się termin pictura linearis. [...]

Dodane przez neowarez dnia listopad 25 2010 19:38:02Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 699 Czytań - Drukuj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

neowarez
18/12/2010 18:46
rejestrujcie się

guliver
25/11/2010 22:07
dobry poczateksmiley

neowarez
25/11/2010 19:48
To początek

90143 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie